Nasze  Przedszkole 2

Poznajmy się

Zdrowy Przedszkolak

„Edukacja nie może skupiać się na dniu wczorajszym rozwoju dziecka, ale na jutrzejszym. Stajemy się sobą dzięki innym. To, co dziecko może zrobić dzisiaj z pomocą, jutro będzie w stanie zrobić samo. Dlatego jednym dobrym sposobem edukacji jest kształcenie, które podąża przed rozwojem i prowadzi go.” Colin Rose, Rewolucja w uczeniu (Acceleratted Learning)

 

Człowiek rozwija się w kulturze. Kultura go otacza i warunkuje istnienie jeszcze zanim się narodzi. Bez zakotwiczenia w kulturze człowiek nie posiada tożsamości, nie posiada umiejętności komunikowania się, wrażliwości, nie korzysta z nieskończonych zasobów doświadczeń poprzednich pokoleń: historii, nauki, sztuki, symboliki różnych religii.

 

Wchodzenie w świat kultury jest niekończącym się procesem, ale to właśnie w dzieciństwie kształtują się przekonania, sądy, opinie, uprzedzenia, postawy, nawyki, które zaważą na przyszłych wyborach życiowych młodego człowieka.

Naszą misją jest pokazywanie świata jako wielkiego niezwykłego pola możliwości. Z jednej strony jako całości, za którą każdy jest odpowiedzialny, z drugiej jako mozaiki puzzli, z których każdy jest piękny, bo różni się od innych. Wielkość i zróżnicowanie świata ma być dla dzieci zachętą do przygód i radosnego odkrywania świata, bez uprzedzeń, lęku, bez barier i obciążeń, za to z wrażliwością i szacunkiem dla innych.

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcejRozumiem